Naha-, luude- ja pehmete kudede kasvajate ravi

Naha-, luude- ja pehmete kudede kasvajate töögrupp tegeleb peamiselt kahe kasvajatüübi ravi kordineerimisega - nahavähid (melanoom ja mitte-melanoom) ning sarkoomid (pehmekoe- ja luusarkoomid).

Töörühma keerukaim valdkonda kuuluvad luu- ja pehmekoeliste sarkoomide esmasjuhtude arv moodustab alla 1% kõikidest pahaloomulistest kasvajatest täiskasvanutel, seega on tegemist harvikhaigustega. Eduka ravi aluseks on raviplaani koostamine enne kirurgilist sekkumist, mistõttu on eduka ravitulemuse eelduseks erinevate spetsialistide kaasamine raviplaani koostamisel.

Töögrupi valdkonda kuuluvate kasvajate loetelu on väga kirju: ühelt poolt on sageli esinevad nahast lähtunud pahaloomulised kasvajad ning teine valdkond vastupidi kogu maailmas harvikahaiguste rühma kuuluvad sarkoomid.
Harva esinevate kasvajate eduka ravi saavutamiseks on kogu maailmas koondatud sarkoomide ravi kompetentsi keskustesse, kus on kättesaadav kogemustega morfoloogiline diagnostika, piltdiagnostika ning onkoloogilise ravi kõik modaliteedid - kirurgia, keemiaravi ja kiiritusravi.

Eduka ravi aluseks on raviplaani koostamine enne kirurgilist sekkumist. Raviprotsessi kohta saate täpsemalt lugeda SIIT.

Naha- luu ja pehmekoeliste kasvajate töögrupp on Euroopa Vähiuuringute ja Teadusorganisatsiooni (EORTC) kahe aktiivse töögrupi liige:
1. EORTC Mealnoma Group
2. EORTC Soft Tissue and Bone Sarcoma Group

Naha- luude- ja pehmete kudede kasvajate töögrupp

dr Kask

Dr Kristo Kask

Ortopeed-ülemarst-osakonna juhataja Loe lähemalt
Dr Jüri Teras
dr Ann Valter
Dr Timo Rahnel
Dr Karl Pintsaar

Dr Karl Pintsaar

Ortopeed-ülemarst-keskuse juhataja kohusetäitja Loe lähemalt