Uudised

Suuroja

Lastehaigla kolleegipreemia pälvis Regionaalhaigla onkoloog dr Tiit Suuroja

21. veebruaril tunnustas Tallinna Lastehaigla vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel kolleegipreemiaga Regionaalhaigla onkoloogi dr Tiit Suuroja.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaiglas sai vähiravi 9212 patsienti

2019. aastal pakkus Regionaalhaigla vähiravi kokku 9212 patsiendile, haigekassa rahastas ravi 47 miljoni euro eest.

Loe lähemalt
dr Pille Sillaste

Dr Pille Sillaste: palliatiivse ravi vajadus kasvab iga aastaga

Eesti esimese ja ainsa palliatiivravi keskuse eestvedaja dr Pille Sillaste unistab meeskonna suurendamisest ja sellest, et palliatiivravi muutuks Eestis süsteemseks, mitte ei jääks entusiastide pärusmaaks, nagu seni on olnud.

Loe lähemalt
Pilt 2

Teadus kliinilise tööga käsikäes

Regionaalhaigla onkoloogia-hematoloogia kliinikus on kliiniline ja siirdemeditsiiniline teadustöö hästi juurdunud ning onkoloogidel on suur huvi teadus-arendustöö vastu.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga

Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga „Elu vähiga. Jaga oma lugu.“

Eesti Tervishoiu Muuseumi, Tervise Arengu Instituudi, Eesti Vähiliidu ning ravimitootjate koostöös sündinud Eesti inimeste vähilugude kogumiskampaaniaga liitus Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

Loe lähemalt
dr Riina Kütner

Regionaalhaigla valis esmakordselt aasta kõneisikud

Sel aastal andis Regionaalhaigla juhatus aastalõpupeol esmakordselt välja mitu olulist tunnustusauhinda, välja kuulutati aasta meeskond ja aasta kõneisikud 2019.

Loe lähemalt
Kiirendi

Kiiritusravi: traditsioonidega ravi areneb üha edasi

Viimasel kümnendil on mitu tehnoloogilist arengut andnud hoogu täppiskiiritusravi arenguks.

Loe lähemalt
Anneli Elme

Uusim suund vähiravis on immuunravi

Tänu kliiniliste ja teadusuuringute edule on vähktõvest tervenenute osakaal kõige kiiremini kasvav inimeste rühm tervishoius.

Loe lähemalt
Mariken Ross

Maliigsete hematoloogiliste haiguste ravi

Hematoloogiliste haiguste diagnostika ning ravi on üks kiiremini arenevaid meditsiinivaldkondi, kus uuendusi lisandub pea igapäevaselt. 

Loe lähemalt
Globocan2018

Vähk Eestis – haigestumuse, suremuse ja elulemuse trendid

GLOBOCAN 2018 andmetel on vähk enneaegse suremuse (vanuses 0–69 aastat) põhjustajana esikohal paljudes kõrgelt arenenud riikides (sh USA, Kanada, Põhja-, Lääne- ja Lõuna-Euroopa riigid), Eestis ja teistes Balti riikides seni veel teisel kohal südame- ja veresoonkonna haiguste järel.

Loe lähemalt
Dr Riina Kütner rinnakabinetis

Regionaalhaigla rinnakabinetti on oodatud kõik naised!

Tuntud rinnaarst dr Riina Kütner julgustab kõiki naisi Regionaalhaigla rinnakabinetti külastama, tulla saab olenemata vanusest ning nii saatekirjaga kui ka saatekirjata. Kõik on oodatud tervist kontrollima, sest õigeaegselt avastatud rinnavähk on hästi ravitav.

Loe lähemalt
PERH akrediteering

Regionaalhaigla on esimene ESMO poolt akrediteeritud vähiravikeskus Balti regioonis

Oktoobris sai Regionaalhaiglast esimene Euroopa Onkoteraapia Ühingu ESMO poolt akrediteeritud onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskus

Loe lähemalt
PERH vähiravikonverents
Dr Viigimaa

Intervjuu dr Iige Viigimaaga

„Hematoloogias muutub kõik ülikiiresti,“ tõdeb Regionaalhaigla hematoloog dr Iige Viigimaa. Seetõttu on möödapääsmatu nii kompetentsi koondumine kui ka kitsam spetsialiseerumine.

Loe lähemalt
Palliatiivravi Töögrupp

Kuidas raske haiguse ajal vastu pidada või lähedast toetada?

Kuidas parimal viisil vähki põdevat lähedast toetada? Kuidas ise rasket haigust põdedes vastu pidada? Kui Teid või Teie lähedast on tabanud raske haigus ja Te ei tea, kuidas edasi, olete väga oodatud PALLIATIIVRAVI KESKUSE INFOTUNDI iga kuu viimasel neljapäeval.

Loe lähemalt
Riina Kütner

Regionaalhaigla ajakiri

«Nüüdisaegne kvaliteetne vähiravi on multimodaalne, kombineerides vajadusel kirurgilist, kiiritus- ja süsteemset ravi ning vähihaigete toetus- ja taastusravi.»

Loe lähemalt
emakakaelavähi

Emakakaelavähi sõeluuring

2020. aastal kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud naisi sünniaastatega 1965, 1970, 1975, 1980, 1985 ja 1990.

Loe lähemalt
Rinnavähi sõeluuring

Rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringud

2020. aastal kutsutakse rinnavähi sõeluuringule ravikindlustatud naisi sünniaastatega 1953, 1954, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968 ja 1970. 2020. aastal kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud naisi sünniaastatega 1965, 1970, 1975, 1980, 1985 ja 1990.

Loe lähemalt
Suuroja

Jämesoolevähi sõeluuringud

2020. aastal kutsutakse jämesoolevähi sõeluuringule aastal 1952, 1954, 1956, 1958 ja 1960 sündinud ravikindlustatud mehed ja naised.

Loe lähemalt