Neuroendokriinkasvajate ravi

Neuroendokriinsete (NE) kasvajatega teeb tööd neuroendokriinkasvajate töögrupp.
Ravipõhimõtetes oleme tuginenud rahvusvahelisetel ravijuhistele (ESMO, ENETS, NaNETS jne). Strateegiliseks tugevuseks Regionaalhaiglas on kõigi vajalike modaalsuste olemasolu ja kättesaadavus ühe institutsiooni piires.
Diagnostika ja raviotsuste tegemiseks vajalik alusinformatsioon tuleb lisaks kliinilisele ja laboratoorsele sisendile neuroendokriinsetele kasvajatele spetsialiseerunud radioloogidelt ja patoloogidelt. Just patoloogilise hinnangu andmisel on regionaaltaseme olukord koos nüüdseks
aastatepikkuse kontsentreerumisega antud haigustegrupile võimaldanud pühendunud spetsialistide kvaliteetset tööd mis tagab konsiiliumi otsuste kvaliteedi.
Kirurgilises ravis loeme oma tugevuseks spetsialiseerunud üldkirurgilise meeskonna olemasolu. Lisaks on olemas soliidne minimaalinvasiivse kirurgia (torakoskoopia, laparoskoopia) kogemus, mis leiab kasutust just kõhunäärmest ja hingamiselunditest lähtunud NE kasvajate ravis.
Süsteemravist on olulisim somatostatiini analoogide kättesaadavus ja kasutamine madala agressiivsusega NE kasvajate korral koos suuemahulisest traditsioonilisest tsütostaatilisest ravist ammutatud valmisolekuga agressiivsemaks süsteemraviks neuroendokriinsete kartsinoomide korral.
NE kasvajate käsitluse kolmandaks alustalaks on nukleaarmeditsiin. Tipptasemel aparatuuri ja statsionaaritingimuste ning Eestis suurima kogemuse evimise olukorras peptiidretseporite isotoopravi osas oleme oma võimekuse ja tulemustega selles osas heas olukorras.

Raviprotsessi kohta saate täpsemalt lugeda SIIT.

Neuroendokriinkasvajate töögrupp