Nukleaarmeditsiin

Nukleaarmeditsiiniga alustas Põhja-Eesti Regionaalhaigla 2002. aastal, kui meie keskuses hakati esimest korda kogu Baltikumis tegema positronemissioontomograafia uuringuid. Toimunud murrangut nukleaarmeditsiini vallas võib kirjeldada kui ajastutepikkust hüpet 21. sajandisse.

Nõudlus nukleaarmeditsiini uuringute kasutuselevõtmise järele kujunes järk-järgult. See tulenes asjaolust, et tänapäevases tipphaiglas on õigeaegse ja piisava ulatusega ravi planeerimiseks ning ravitulemuse objektiivseks hindamiseks vajalikud meetodid, mis avastavad haiguslikke või haiguse paranemisele viitavaid tunnuseid nende varases järgus, enne kui on avastatavad kaugelearenenud struktuursed koemuutused. Diagnoosimise kõrval osutab nukleaarmeditsiini osakond ka ravi, kusjuures ravimeetodid võimaldavad korrigeerida ka teatud haiguslikke muutusi eeskätt ainevahetuslikul tasemel.

Nukleaarmeditsiini osakond pakub lahendusi järgmiste olulisemate probleemide korral:

  1. Healoomuliste haiguste diagnostika: südamelihase verevarustuse hindamine, kilpnäärme ja kõrvalkilpnäärme funktsionaalse seisundi hindamine, kopsude ventilatsiooni- ja verevarustuse hindamine, neerufunktsiooni hindamine, põletikukollete ja verejooksu asukoha leidmine, dementsusseisundite hindamine, Parkinsoni tõve varajane diagnoosimine ja eristamine teistest parkinsonistlikest sündroomidest jmt.
     
  2. Vähidiagnostika ja ravi: metaboolselt aktiivse kasvajakoe otsimine üle keha, vähiravi toime hindamine kasvajakolletele, kilpnäärme vähi diagnoosimine ja ravi, luusiirete otsimine ja ravi, neuroendokriinkasvajate otsimine ja ravi jmt.

Näidustuste korral saavad nukleaarmeditsiini osakonnas abi igas vanuses patsiendid.

Infotelefon

Nukleaarmeditsiini osakond asub Mustamäe meditsiinilinnaku X-korpuse II korrusel. Vaadake palun  juuresolevalt kaardilt, kuidas kõige mugavamini nukleaarmeditsiini osakonda üles leida.

Nukleaar skeem
Nukleaar skeem suurelt
Suurenda
Sulge
Nukleaar skeem