Rinnakabinetid

Regionaalhaigla rinnakabinetid on mõeldud naistele, kellel on rinna-alaseid probleeme või küsimusi. Regionaalhaiglas töötab kaks rinnakabinetti, radioloogiakeskuse rinnakabinetti saab tulla saatekirjaga. Naistehaiguste keskuse rinnakabinetti ämmaemanda vastuvõtule võib pöörduda ilma saatekirjata.

Saatekirjaga patsiendid saavad rinnakabineti õde-nõustaja vastuvõtule registreeruda telefonil 617 1049 või 617 2405 või digiregistratuuri kaudu.

Rinnakabinet töötab E, T, K, N, R kell 10.00-16.00

Radioloogiakeskuses teostatakse ka rinnavähi sõeluuringuid naistele vanuses 50-69 Eesti Haigekassa kutse alusel, kuid vastuvõtule saab tulla rinna-alaste muredega ka sõeluuringu väliselt. Sel juhul on vaja digisaatekirja perearstilt või eriarstilt.

Saatekirjata patsiendid saavad ämmaemanda vastuvõtule registreeruda helistades telefonil 617 2361 või pöörduda kirurgiakliiniku registratuuri 15, vastuvõtud toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti 08.30-11.10. Naistehaiguste keskuses töötavad ka günekoloogid, günekoloog-onkoloogid ja mammoloogid (rinnahaigustele spetsialiseerunud arstid), kuid nende vastuvõtule on vaja suunavat digisaatekirja. Kui ämmaemand näeb vajadust edasisteks uuringuteks, siis suunatakse patsient mammoloogi vastuvõtule.

Skriiningu StatistikaRinnavähi skriiningu statistika


Mammograafiakabinet asub ka Regionaalhaigla tütarhaiglas Läänemaa haiglas ja töötab E, T, K, N, R kell 08.00-16.00 Vastuvõtule saab registreeruda läbi perearsti või Läänemaa haigla naistenõuandla arsti vastuvõtu. Sõeluuringule saab registreeruda Läänemaa haigla registratuuri telefonil 4725800 (8-16.00) või läbi röntgenkabineti telefonil 4725877.

Haigestumise vanuseline statistika näitab, et rindu peaksid kontrollima olulisemalt laiema eagrupi naised, kui seda tänane sõeluuring võimaldab. Seetõttu on naised väga oodatud Regionaalhaigla rinnakabinettidesse nõustamisele.

 

 

Regionaalhaigla rinnakabinetid

"Rinnakabineti loomisega astusime sammu patsiendile lähemale – teeme talle juurdepääsu nõustamisele võimalikult lihtsaks.“